DOPRAVA ZDARMA NA VŠE

Značky

Chtěte vědět něco víc o značkách, které Vám nabízíme, čtěte dál.

Volnočasová móda

 

Džínsy s etiketou H.I.S (Henry I. Siegel) se "narodily" v roce 1923 v Brucetownu, v Tennessee, na jihovýchodě Spojených států, v kraji s tradicí blues, country a rock´n´rollu. Původně i ony sloužily lidem při každodenní tvrdé práci, ale později se staly součástí jejich životního stylu. Evropa se s H.I.S jeans seznámila v roce 1973, kdy byla v Německu založena dceřiná společnost této americké firmy. V dnešním sortimentu značky H.I.S najdete kromě džínů, také mikiny, sukně, trička, spodní prádlo a další oděvy.

 

 

Historie značky Wrangler sahá do roku 1904, kdy pan C. C. Hudson zakládá malou továrnu na výrobu pracovních oděvů (Hudson Overall Company), později přejmenovanou na Blue Bell Overall Company. Zásadní zlom pro společnost Wrangler nastává v roce 1947, kdy ve spolupráci se slavným návrhářem zaměstnancem firmy Wrangler Rodeo Benem uvádí na trh první Wrangler western jeans – džíny určené speciálně pro rodeo kovboje. Díky pohodlnosti a kvalitě jeans Wrangler si je oblíbila řada kovbojů, mezi nimi např. Jim Shoulders, držitel šestnácti titulů mistra světa v rodeu. Dodnes jsou Wrangler Jeans oficiálním oblečením Asociace rodeo kovbojů. V šedesátých letech se značka Wrangler rozšiřuje také do Evropy a dále si upevňuje svou pozici v Americe, kde se během sedmdesátých let stává ikonou mladé kultury. V devadesátých letech jsou pak každé páté džíny prodané v USA džíny Wrangler.

 Pánská konfekce

Společnost JAMEL fashion s.r.o. má 24 letou historii, která se začala psát v roce 1990, kdy podnikatelka Janka Meleková zakládá společnost pro zakázkové šití pod názvem KONVALINKA. V roce 1992 se společnost transformovala na název JAMEL - Janka Meleková. V roce 1994 společnost mění předmět činnosti na pánskou konfekci (saka, kalhoty, obleky) po důkládném přezkoumání trhu. S touto změnou přichází nákup nových technologií a nárůst počtu zaměstnanců. Společnost postupně rozšiřuje sortiment o kabáty, bundy, košile a kravaty. V roce 2000 se opět mění název společnosti, a to na JAMEL fashion s.r.o. V roce 2004 společnost rozšiřuje sortiment o volnočasovou módu (trička, polokošile, svetry).

Leopold a Ivona Königovi založili v roce 1992 oděvní společnost YVONNE KÖNIG, vyrábějící pánskou a dámskou konfekci.  Od roku 1999 majitelé budují vlastní obchodní síť, kupují obchodní síť bývalé a.s. Kras a posléze i samotnou značku Kras, založenou v roce 1949, jejíž součástí je i luxusnější řada Ferrarini. V roce 2010 tak firma zásobuje smluvní obchodní partnery v České republice a na Slovensku.

 

 Firma LARE byla založena v lednu roku 1994 a od samého počátku je její program zaměřen na pánskou módu. Oblečení dodává na trh pod značkou Lare Collection, která garantuje vysokou kvalitu, snoubí módní trendy s klasickou elegancí a příjemně se nosí. Pánské košile nabízí v široké škále barev a vzorů pro každodenní nošení i volný čas. Košile šity z kvalitních látek v různém materiálovém složení vyráběných v Rakousku a Holandsku. Upřednostňuje materiály s vyšším podílem bavlny pro příjemnější nošení.